Za fotbalem v Praze Reportáž FANS FANS odjížděli k nedělnímu utkání se Slavojem Vyšehrad do Prahy ve "zna?n? oslabené sestav?". D?vodem m?že být ranní mrazivé počasí, p?ípadn? pro n?které neschopnost vzbudit se ráno před šestou hodinou. I přesto se sešlo u autobusu 18 nadšenc?, kteří v?novali svoji volnou neděli fotbalu. A rozhodně nebylo ?eho litovat. Další fanoušci na nás ?ekali na místě, dopravili se auty, škoda v autobuse bylo místa dost. Po zamra?ené obloze a sněhové pokrývce v Letohradě, nás p?ivítala Praha po t?ech hodinách jízdy modrou oblohou a kvetoucími stromy. N?kteří z nás nebyli v Praze již od svých školních let ( Lojza ) a tak se všemu dost podivovali. Tramvaje, obrn?né transportéry, výškové budovy atd. se nevidí každý den. H?išt? Slavoje Vyšehrad je v blízkosti Kongresového centra a Jedli?kova ústavu. Je malých rozm?r? s nerovným povrchem. Překvapila nás jen útulná hosp?dka, která prý je již hodinu před zápasem plná, nádhern? vyzdobená dresy ligových man?aft?. Celková úrove? stadionu nás zklamala žádná tribuna, žádná časomíra, hřiště obehnané d?ev?nými mantinely, střída?ky netypicky blízko sebe. Kladn? jsme hodnotili bezprostřední kontakt s hráči a d?ním na hřišti, slušná byla i návšt?va skoro 400 divák?. Naši hráči nastoupili v již tradi?ních červených dresech (?). První poločas nám vyšel, měli jsme spoustu šancí, nastřelili tyč, n?kolikrát ohrozili výtečného brankáře hostí, který si poradil i se sólem Míši Čady. Malé a nerovné hřiště nám moc nesv?d?ilo do kombinace. Netradi?ní pojetí hry, plné osobních souboj? a málo ucelených akcí provázelo celý zápas. Po zm?n? stran nás Vyšehrad přehrával, jejich hráči využili znalosti místního terénu a n?kolikrát nechali vyniknout skv?lého Petra Kupku. P?i jedné skrumáži před naší brankou se odrazil míč od nohy našeho beka neš?astn? do vlastní branky. Soupe? hrál velmi zostra, o ?emž sv?d?í jeho šest žlutých karet a jedna červená. FANS neustále burcovali tým Letohradu k aktivit?, vyprosili jsme si i Frantu Dvo?áka, který nastoupil po zranění. T?sn? před koncem byla aktivita mužstva korunována vyrovnávací brankou Ruslana. Kone?ný stav je vzhledem k Průběhu hry spravedlivý. Od místních funkcioná??, kteří mají zkušenost z p?sobení v ?FL jsme se dověděli, že námi předvedený výkon by na ú?inkování v této soutěži rozhodně nesta?il. Zpáteční cesta nám ub?hla s jarním počasím za skly autobusu velmi rychle. V?tšina FANS pospávala a tak p?išlo vhod rychlé ob?erstvení v motorestu v Lov?icích, kde měli výborný Gambrinus za 12,- K? a velký výběr doběe p?ipravených jídel. Dom? jsme dorazili v pohod? a s mnoha novými zážitky. Velká škoda, že si cestu autobusem do Prahy nenaplánovalo víc p?íznivc? letohradské kopané. Pár post?eh? z posledního utkání je za námi, ale stejn? v?tšina myšlenek FANS už sm??ovala k zápasu s Českým Brodem. Zde p?jde o všechno, všichni v??íme, že si po zápase na našem pěkném stadionu budeme moci zazpívat hymnu FK OEZ Letohrad. D?kuji Romanu Suchomelovi za tento prispevek.

• Milan Linhart #18

• Jakub Jiřánek #3