Letohrad stále žije a živí naději na záchranu třetí ligy. I před posledním kolem má šanci se zachránit, byť trumfy nedrží ve svých rukou. Po zpackaném podzimu, kdy trenér Havlíček se svými svěřenci uhrál mizerných deset bodů se na jaře Veselého jedenáctka rozhodla zdolávat jeden rekord za druhým. Dosavadních 25 bodů je historické maximum za půl sezónu, úspěšnost nad 50 % nového trenéra je rovněž výtečná. Plusový bod, který může být za týden navýšen a rozmnožen hovoří zcela jasně o jarním letohradském zázraku. Nic na tom nezmění ani případný sestup, který je stále ještě blízko, ale za vrácení fotbalu do Letohradu patří všem velké poděkování.

FK OEZ Letohrad – FC Buldoci Karlovy Vary 2 : 0 (2:0)

Domácí: Kykal – Rompotl (75.Šponar), Lukeš, Valta, Adam – Kříž (66.Gerža), Vaniš, Bíro, Hundák (89.Kail) – M.Stejskal, Honka Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Četverik – Staněk (46.Burkyt), Vondráček, Kotáb, Nerad – Hrubý, Janáček, Rosendo (46.Novotný), Tolar (64.Petlička) – Tichota, Strejček Trenér: Stanislav Procházka

Branky: 2.M.Stejskal, 25.Rompotl

ŽK: hráno bez karet

Diváci: 350

HR: Blaschke Jiří
AR: Schröter, Martínek

Průběh utkání: Letohrad stále žije a živí naději na záchranu třetí ligy. I před posledním kolem má šanci se zachránit, byť trumfy nedrží ve svých rukou. Po zpackaném podzimu, kdy trenér Havlíček se svými svěřenci uhrál mizerných deset bodů se na jaře Veselého jedenáctka rozhodla zdolávat jeden rekord za druhým. Dosavadních 25 bodů je historické maximum za půl sezónu, úspěšnost nad 50 % nového trenéra je rovněž výtečná. Plusový bod, který může být za týden navýšen a rozmnožen hovoří zcela jasně o jarním letohradském zázraku. Nic na tom nezmění ani případný sestup, který je stále ještě blízko, ale za vrácení fotbalu do Letohradu patří všem velké poděkování.
Zápas naděje byl rozhodnut dříve, než se očekávalo. Zraněními prošpikovaná sestava si vypomohla borci z B týmu, kteří utkání gólově rozhodli a ukončili sedmizápasovou sérii bez výhry nad Buldoky. Na časomíře svítil čas 1:35 a M.Stejskal po Vanišově rohu mířícím do brány a Četverikově zaváhání hlavou otevřel skóre. Hosté odpověděli Rosendovou ránou, kterou Kykal vytáhl na roh, po němž Nerad trefil břevno. Rušný úvod ukončil nepříjemnou, mírně nepřesnou střelou Bíro. Ve 21.minutě Vaniš mířil mezi tři tyče, ale našel připraveného brankáře. O dvě minuty později M.Stejskal vydoloval z pod těla Četverika míč, avšak opuštěnou svatyni trestuhodně minul. Ve 25.minutě zahrál Bíro rohový kop, brankář pouze tečoval a na zadní tyči naběhnutý Rompotl zakončoval přesně. Ve 39.minutě se ve vápně uvolnil Bíro, s pokusem po zemi si Četverik poradil. Před přestávkou se dostal do dobré příležitosti M.Stejskal, kterého vysunul obloučkem Vaniš, ale levačkou zakončil velmi slabě.
Po příchodu z kabin byl opět v nadějné pozici M.Stejskal, po Bírově rohu hlavou vypálil nad. V 56.minutě Hundák placírkou bez přípravy nechal vyniknout hostujícího brankáře. Hosté se rovněž dostali do několika ošemetných situacích a překvapivě spoře zaplněné tribuny si museli několikrát vydechnout úlevou. Hrubý našel Tichotu, který vypálil těsně vedle, Kotáb technickou střelou mířil vedle rohu branky a největší šanci po akci Tichoty a Vondráčkově hlavičce polapil výstavním zákrokem Kykal. Domácí zahrozili Bírovou střelou z 30 m, s kterou měl Četverik velmi vážné problémy. V 79.minutě se opět po Šponarově pasu dostal do nadějné pozice M.Stejskal, ale svoji gólovou úrodu po křižné střele nerozmnožil. Střelec vítězné branky mohl přidat ještě jeden gól, ale po Bírově příhře sám před gólmanem síť nerozvlnil.
V Letohradě tak skončilo veleúspěšné jaro a začíná čekání na výsledky ostatních soupeřů, aby se za týden živila naděje na ČFL v příští sezóně.
Z rozhodnutí STK se hraje náš zápas i duely ostatních ohrožených v sobotu od 17:00hod..

Zpravodaj k zápasu FK OEZ Letohrad – FC Buldoci Karlovy Vary

Podobné články:
Karlovy Vary – Letohrad 1:1

Fotogalerie Orlického deníku:
FK OEZ Letohrad – FC Buldoci Karlovy Vary


  • René Macek #6

  • Tomáš Kabourek #11

  • Matouš Brabec #17

  • Dominik Chládek #8

  • Ondřej Kail #4