FK OEZ Letohrad si přeje rekord, pomoci mohou všichni

Sluší se připomenout, že tým se skvělým zázemím působí v soutěžích řízených řídící komisí pro Čechy nepřetržitě třináct sezón, z nichž osmkrát působil v divizi a pět let si užíval startu v České fotbalové lize, kde se v polovině srpna představí potřetí.
Kolo před koncem si Letohrad zajistil postup do ČFL, tedy třetí nejvyšší fotbalové soutěže u nás. Návrat mezi amatérskou elitu po dvou letech je podpořen fantastickými výsledky zejména na jaře, kdy tým bořil jeden rekord za druhým. Nenechte si ujít poslední zápas úspěšné jedenáctky v sezóně a navštivte v sobotu fotbalový areál FK OEZ.
Pojďme se ohlédnout co vše se trenéru Veselému a jeho svěřencům podařilo přepsat za historická letohradská čísla.
27 zápasů 61 bodů, to je lepší bodový přínos než při prvním slavném postupu v roce 2002.
19 to je číslo, které říká kolikrát modrobílí zvítězili a i to se v divizi doposud nezdařilo, k tomu všemu derby k dobru a počet výher je možné zaokrouhlit na 20.
0 proher na hřištích soupeřů, i to se daří jen týmům s nejvyšší kvalitou
7 výher v řadě od začátku jara až do utkání s Chrudimí, která po vyrovnaném podzimu byla jediným, a nutno dodat velmi nebezpečným a vytrvalým, letohradským sokem v cestě za postupem
6:2 rekordní výhra venku, umocněná tím, že byla v Kolíně, tedy na hřišti jednoho z aspirantů postupu
400. divizní gól vstřelil Honza Brendl právě během kolínské krasojízdy
400. bod se narodil o půl sezóny dříve při zápase s Náchodem
50. nulu si připsal brankářský letohradský klenot Pavel Kykal, během ročníku nepustil za svá záda míč 14 x
17 let bylo Rendovi Mackovi když zasáhl do jarních odvet na postu stopera, odvážný tah kouče se vyplatil
16 let bylo útočníkovi Tomáši Kabourkovi, když sázel v zimní přípravě jeden gól za druhým, v soutěži se neprosadil, ale jeho čas určitě přijde, i zde patří pochvala lodivodovi za důvěru v mladé hráče
100. bod si do svého trenérského deníčku zapsal Jarda Veselý, ve sbírání bodů pilně pokračuje a i v tomto směru žádný jiný trenér víc bodů v divizi na konto klubu nepřipsal
32 mezi tolik mužstev prošel Letohrad v Ondrášovka cupu, 1.kolo porazil Náchod, ve druhém druholigovou Čáslav a ve 3.kole po boji padl s Žižkovem, i tento postup je vyrovnáním nejlepšího výsledku klubu v jeho historii
950 to je zakleté číslo, které zůstalo nepřekonáno. O co jde, je to nejvyšší počet diváků, který kdy přišel na divizní utkání v Letohradě a bylo to v roce 2002 proti Českému Brodu, kdy šlo o postup.
950 je rovněž nejvyšší počet diváků, který byl na utkání v této sezóně a bylo to v Ústí na derby s Letohradem

V modrobílém oblečení VSTUP ZDARMA

1000 diváků, to je náš cíl pro sobotní zápas s Ústím nad Orlicí, proto neváhejte, navštivte Šedivskou ulici a sledujte prvotřídní fotbal, spojený s oslavou postupu
17.00 hodin v sobotu 18.6.2011, to je výkop derby. Diváci v modrobílém oblečení mají vstup zdarma, tak neváhejte a nenechte si ujít skvělý fotbalový zápas, staňte se jedním z těch, kteří změní jeden z rekordních zápisů letohradské klubové historie.
18:50 hodin závěrečná děkovačka hráčů, předání poháru za vítězství v divizi, oslavy na hřišti i v hledišti


  • Tomáš Kabourek #11

  • Dan Dvorský #16

  • Dominik Chládek #8

  • Aleš Zbudil #9

  • Petr Václavek #15