Máme za sebou polovinu podzimní části soutěže a tak si myslím, že možná nadešel čas na malou rekapitulaci. V srpnu všichni fanoušci fotbalu v Letohradě a okolí netrpůliv? ?ekali až za?ne nová sezóna a oni budou moci každou sobotu ?i neděli vydat strávit své dvě hodinky na tribun?. Stejn? tak jako každý rok doznalo mužstvo mhoha zm?n, i když kostra mužstva z?stává stejná. Do druholigového Xaverova přestoupil nejlepší střelec divize C - Luboš Myšák (v sobotu dával gól Kolínu), odešel také spolehlivý Král. Místo nich samoz?ejm? p?išli noví hráči, kteří mezery zacelili. Novým lodivodem se stal zkušený trenér Jaroslav Horák. Jako tradi?n? i letos zahájily sezónu přípravné zápasy a utkání 1.kola Sport1 Cupu. Ovšem právě pohárový zápas ve Ždírci nebyl rozhodně podle gusta Letohradského fanouška a když si k tomu p?idáte debakl s SK Hradec Králové B v příprav? na domácím náhradním hřišti, hleděli jsme na první mistrovský zápas v Satalicích pon?kud s obavami. Jenomže právě první mistrovský divizní zápas v Satalicích ukázal, že mužstvo je na novou sezónu doběe p?ipraveno a v prvních osmi kolech to rozhodně potvrdilo. Koukneme-li se na výsledky najdeme tam cené remízy v Satalicích, Českém Brod? a na Žižkov?, vždy po výborných výkonech. Trochu jako škoda se jeví plichta v Náchodě a líto nám je i nepovedeného utkání na Olympii. Ale to, že Letohrad vozí body z venku je největší rozdíl proti lo?ské sezón?. Domácí bilance, je po exibici s Vyšehradem, zaslouženém vítězství nad Velimí a vyd?ené výh?e s Chocní stoprocentní. Ba co víc, pokud se poda?í zvítězit i v sobotu nad ambiciózní Čáslaví bude to jeden rok, co si z Letohradu soupeři neodvezli ani bod !!! - chcete lepší pozvánku na sobotní zápas ? Celkov? lze ?íci, že letošní Letohrad je minimáln? stejn? dobrý doma, jako ten lo?ský a venku už zase nahání strach soupeř?m. Z?stal nebezpečný dopředu, ale zároveň si výborn? vede obrana podpo?ená vynikajícím gólmanem a exekutorem penalt Petrem Kupkou. Jestlipak víte, který tým divize C má nejmén? obdržených branek ? Ano je to Letohrad - 8! P?ipo?ítam-li i to, že v po?tu vstřelených branek (14) pat?íme mezi nejlepší týmy okamžitě je jasné pro? musíme Letohrad v tabulce hledat v nejvyšších patrech na druhé p?í?ce o pouhý bod za vedoucím Českým Brodem. Pravdou ale také je, že letošní soutěž je neuv??iteln? vyrovnaná mezi 1. a 10. místem je rozdíl pouhých 3 bod? ! Dovolím si tvrdit, že s vývojem letošní soutěže m?žeme být u?it? spokojeni a p?eji trenér?m a jejich (našemu) mužstvu hodně štěstí do zbytku sezóny a snad i ten postup, který nám tolik lidí v naší diskuzní skupin? p?eje.

• Dominik Chládek #8

• Petr Štěpán #14