FK OEZ Letohrad - SK Dekora Ždírec n/D 4 : 0 /0:0/ Hlavní rozhodčí : Grimm z Rokycan Asistenti : Hatina z Mýty /st?.?echy/, Obajdin z Pod?brad Delegát svazu : Samši?ák z Liberce Divák? : 560 Branky : 49. Min. 1:0 - Vaniš /pok. Kop/, 67. min. 2:0 - Dvo?ák, 84. min. 3:0 - Ulvr, 86. min. 4:0 - Šimerda Žluté karty : 2:2 /Kulhavý, Lorenc - Kozlík, Šmíd/ Sestava hostů : Tu?ek, Kántor, Kovárník, Kozlík, Šmíd, Moravec, ?alkovský, Ptá?ník, Polanský, Dvo?ák, Kolouch, St?ídání : 75. Min. Polanský ?apek, 86. min. Ptá?ník Ro?árek, Sestava domácích : Kupka, Lorenc, Žák M., Kulhavý, Volejník, Ulvr, Dvo?ák, Vaniš, Zahradník, Aberle, Čada, St?ídání : 46. Min. Zahradník Šimerda, 72. min. Čada Žák J., 86. min. Ulvr Chvojka Průběh zápasu : Již v 1. Min. byl ve slibné pozici Aberle, ale nedal. Ve 3. Min. postupoval z levé strany sám na Tu?ka domácí Zahradník, ale ten jeho šanci zma?il. Ve 20. Min. pálí z 25 metrů Vaniš nad. Ve 25. Min. stálo při hostech štěstí, když střelu Ulvra vykopává z brány jeden z obránc? hostí. Domácí měli tlak, ale hosté ze Ždírce se zakopali na vlastní polovin? a prakticky jenom odkopávali. O přestávce trenér domácích Horák musel svým sv??enc?m důrazn? domluvit a na jejich h?e to bylo ihned znát. Ve 49. Min. byl v pokutovém území sražen střídající Šimerda a pokutový kop s p?ehledem proměnil Vaniš na 1:0 pro domácí. V 64. Min. nastřelil Šimerda po centru Aberleho břevno brány hostí. V 65. Min. poprvé zahrozili hosté ze Ždírce, ale jedovka ?alkovského skončila těsně vedle levé tyče domácí svatyn?. V 67. Min. přišla nejhez?í akce zápasu, když výborný Volejník založil rychlý protiútok míč p?enesl na levou stranu na Dvo?áka, který si položil jinak výborn? chytajícícho Tu?ka a oblou?kem zapůl domácímu obecenstvu fotbalovou ódu na radost. Domácí se ujali vedení již 2:0. V 70. Min. unikla hostující obran? dvojice Čada, Kulhavý, ale střela prvn? jmenovaného skončila pouze na tyči brány bezmocného Tu?ka. V 80. Min. mohl skórovat Lorenc, ale jeho bombu po rohovém kopu Tu?ek vyrazil na rohový kop. Na hosty se valil jeden útok za druhým a bylo jen otázkou času, kdy opět inkasují. V 83. Min. Aberle na hranici vápna opil oto?kou Kántora i Kovárníka, ale jeho střelu Tu?ek vyráží na rohový kop. Tento zahrával Ulvr a stříleným centrem dává na 3:0 pro domácí přímo z rohového kopu. Debakl hostí zakončil doběe hrající Šimerda, kterému šanci ideáln? p?ipravil Volejník. Šimerda dává na kone?ných 4:0 podél vybíhajícího Tu?ka. Domácí zvítězili zcela zaslouženě a hosté především hrou dopředu zcela zklamali.

• Dan Dvorský #16

• Jiří Kadlec #12