FK Letohrad – SKP Slovan Moravská Třebová 8:4 (2:3)

Góly: Řehák 5, Kubelka, Motl, Šubrt

Sestava: Baláš J., Kubelka V., Kubelka M., Kučírek E., Motl T., Pantsulych A., Řehák J., Straka J., Šubrt A., Vician O.

Čtvrté jarní kolo krajského přeboru mladších žáků jsme odehráli na domácím hřišti proti týmu z Moravské Třebové. Nastoupili jsme proti lídru tabulky, který má zároveň ve svém středu nejlepšího střelce soutěže; za 14 kol vstřelil neuvěřitelných 95 gólů.

Začátek zápasu jsme úplně nechytili, soupeřův kanonýr úřadoval a my jsme prohrávali 1:3. Ale nastartoval nás nádherný (náhodný) gól Toma Motla, který doteď neví, zda míč odkopával či centroval. Každopádně ze 40 m trefil šibenici. Do konce první půle jsme byli herně výrazně lepší, než soupeř, jen jsme ještě nevyužili gólové příležitosti. O přestávce jsme cítili šanci, prohrávali jsme pouze o gól. Znovu jsme si zopakovali, co chceme hrát a co můžeme zlepšit. K tomu jsme přidali na bojovnosti a ono to najednou šlo. Soupeře jsme uběhali, najednou se nám otevřely volné prostory na krajích hřiště a my jsme toho využívali. Do vápna létal jeden centr za druhým, soupeřova brankáře jsme zasypali i spoustou střel ze střední vzdálenosti. A hlavně jsme začali dávat góly, především z předbrankového prostoru. Probudil se nám náš spící střelec Jára Řehák, který dnes vsítil 5 gólů, další přidali Váša Kubelka a Alex Šubrt.

Kluci si dnes ověřili, že papírové předpoklady je možné překonat a není třeba se z nikoho posadit na zadek. Zápas byl těžký i na morál, protože z různých důvodů jsme dnes měli k dispozici pouze 10 hráčů, tzn. že jsme měli jen jednoho hráče na střídání. A přesto jsme soupeře fyzicky přehráli. Za dnešní výkon přísluší všem pochvala.

Radim Adamec