FC Spartak Rychnov n/K FK OEZ Letohrad 0 : 1 /0:0/ Hlavní rozhodčí : Blaske z Liberce Asistenti : Švengr z Jablonce n/A Polák z Liberce Delegát svazu : Dostál z České Třebové Divák? : 300 Branky : 90. Min. Čada 0:1, Žluté karty : 6:2 /Žák J., Ulvr,/ červené karty : 2:1 /70. Min. Zde?ka, 80. Min. Židík, - 60. Min. Lorenc/ Sestava hostů : Kupka, Lorenc, Žák M., Kulhavý, Veselý, Žák J., Dvo?ák, Volejník, Čada, Aberle, Zahradník, St?ídání : 46. Min. Žák J., - Ulvr, 46. min. Zahradník Chvojka, 82. min. Aberle Šimerda, Sestava domácích : Rücker, Michal, Weisser, Zde?ka, Kotek, Kaplan, Benko, Kánský, Židík, Borek, Zv??ina, St?ídání : 83. Min. Zv??ina Ehl, Průběh utkání : Ve 2. Min. mohli jít hosté z Letohradu do vedení, ale trestný kop Veselého se jenom ot?el o levou tyč domácí brány. Hned z protiútoku obrana hostí faulovala domácího Kaplana a jeho trestný kop Kupka se štěstím vyrazil na rohový kop. V 16. Min. hlavička Čady skončila mimo tyče brány domácích. Ve 28. Min. měli domácí velkou šanci, ale Borkovu hlavičku z několika metrů zlikvidoval výborným zákrokem Kupka. Konec prvního poločasu se nesl v neplodném tlaku hostů, kteří domácí zatla?ili na jejich polovinu a prakticky jim nedovolili vůbec nic. Druhý poločas se nesl v tom samém duchu jako první s tím rozdílem, že domácí se prakticky za půlku nedostali a míče jen nakopávali kamsi dopředu. V 51. Min. končí trestný kop Čady jenom ve zdi bránících hráčů Rychnova. V 52.min. střela Chvojky končí nad bránou. Nad bránou končí i hlavička Ulvra v 58. Min. V 60. Min, došlo na hřišti k velice kuriózní situaci, kterou rozhodčí Blaske z Liberce vy?ešil opravdu originálním způsobem. Židík ost?e p?ejel Lorence, který z?stal ležet na zemi a k úžasu všech, pan rozhodčí Židíkovi ukázal pouze kartu barvy okru a Lorence okvalifikoval barvou červenou. Po zápase funkcioná?i Rychnova ochotn? zap?j?ili videokazetu s uvedeným zákrokem, kde je jasně vid?t, že Lorenc se hráče Židíka ani nedotknul. Toto také sám Židík po zápase p?iznal. V 70. Min. byl vylou?en po druhé žluté kart? domácí hráč Zde?ka a síly na place se vyrovnaly. V 80. Min. byl vylou?en opět domácí hráč Židík za faul na Ulvra, když již měl žlutou kartu z předchozího zákroku na Lorence. Hosté tohoto využili a stále více domácí tla?ili před jejich bránu. V 83. Min. měl na hlav? tutovku Čada, ale nedal. V 86. Min. střelu Dvo?áka chytá Rücker. Tlak Letohradu gradoval a druhou tutovku měl na hlav? opět Čada. V 90. Min. mohl skórovat Ulvr, ale jeho bomb? chyb?la přesnost. Již v nastaveném čase Dvo?ák ideáln? našel neobsazeného ?adu /spalova?e mrtvol jak se mu ?íká/ a ten svoji třetí tutovku proměnil v rozhodující gól Letohradu. Letohrad tentokrát svoji hrou neoslnil, ale d?ležité jsou tři body z hřiště soupeře. Výhra hostů je vzhledem k několika tutovým šancím asi spravedlivá. Po konci utkání zápas bez emocí a velmi seriózn? ohodnotil asistent trenéra domácích pan Kopecký za což mu pat?í obdiv a uznání.

• Ondřej Kail #4

• Jan Janůj #22