Litomyšl/Č.Heřmanice - Letohrad 1:2 (0:1)

Hejl – Baláš, Buřval,, Šubrt, Šilar, Kučírek, Kaška, Kubelka (K), Pirkl, Motl T., Motl J. Lučynskyj D., Jelínek, Kovář, Zverec

Sestava Litomyšl/České Heřmanice:

Vaňásek – Holec, Řehák, Simon, Hájek, Kotyza, Novotný, Dlouhý, Sedláčková, Hubinka, Rožek, Sedlák, Viktořík, Ševčík, Schaffer, Klusoňová, Břeň

Branky: 41. Novotný – 27.Baláš, 50. Kučírek

V neděli 20.10. jsme za pěkného slunečného počasí zavítali na stadion do Českých Heřmanic, kde se z důvodu rekonstrukce areálu v Litomyšli odehrálo utkání s Litomyšlí/Českými Heřmanicemi.

Chtěli jsme navázat na předchozí dvě výhry a udržet si postavení v tabulce, kde se momentálně nacházíme na 3.příčce. Soupeř na tom však nebyl o moc hůře a držel se před tímto utkáním v závěsu se stejným počtem bodů.

První šanci si vytvořili domácí, ale jejich střela v brance neskončila. Následně se ujali iniciativy v utkání naši hráči a udržovali ji celý první poločas. Bohužel z mnoho šancí se nám nedařilo dostat míč do brány. Ať už to byl Jáchym Baláš po přihrávce Eliáše Kučírka, kdy střela mířila nad a nebo další střela stejného hráče opět nad. Další šancí bylo potažení míče Eliášem, ale bohužel bez finální nahrávky a šance tak vyzněla vniveč. Na to zahrozil Maty Kovář kdy si míč navedl středem, ale nechal vyniknout domácího brankáře vynikajícím zákrokem. Chvilku poté jsme míč do brány dostali, ale bohužel z offsidu. Následovala ojedinělá šance domácích a poté opět naše nemohoucnost při zakončování, kdy slibnou akci překombinovali Seba Buřval a Maty Kovář. Za chvilku jsme mohli být rádi, že Martin Hejl v brance dobře zakročil proti další střele soupeře.

Na konci poločasu jsme přeci jenom dostali míč do sítě. Po přihrávce středem se sám řítil na brankáře Jáša Baláš a nadvakrát dokázal brankáře překonat. Domácí ještě reklamovali offside, ale rozhodčí správně branku uznal. V úplném závěru poločasu ještě znovu střílel nepřesně Eliáš a znovu Jáša.

Druhý poločas jsme začali opět aktivně kdy střelu Fandy Kašky brankář vyrazil na roh, po kterém stejný hráč trefil míč z voleje, ale brankář znovu vyrazil a míč jsme do branky opět bohužel dotlačit nedokázali. A jak to tak bývá nedáš dostaneš – po zaváhání a nedomluvy naší obrany jsme z ničeho nic obdrželi laciný gól 1:1.  Naštěstí jsme se dokázali rychle dostat do hry kdy Michal Šilar nejdříve trefil brankáře a následná střela šla vedle. Po pěti minutách co soupeř vyrovnal se nám podařilo zásluhou Eliáše, kdy jsme nejdříve trefili břevno, opět dostat do vedení. Poté jsme pokračovali ve vytváření šancí, ale Eliáš nejdříve střílel nad a chvilku poté vedle. Za dalších pár minut následovaly v rychlém sledu tři střely našeho týmu na domácí branku, ale opět bez úspěchu. Poslední domácí šanci poskytla standartní situace těsně před vápnem, ale střela domácích mířila do zdi a odraženého míče jsme se dokázali zmocnit. Úplně poslední šanci utkání měl David Lučynskyj, ale pouze podtrhl naše trápení v koncovce a po pěkné akci trefil jen brankáře.

Utkání jsme tedy nakonec dotáhli do úspěšného konce, ale mohli bychom si ušetřit mnoho nervů kdybychom šance, alespoň z polovic, dokázali proměňovat.