FK Letohrad – 1.FC Žamberk 4:2 (1:0)

Góly: Řehák J. 2, Lučynskyj D., Baláš J.

Sestava: Dušek M. – Adamcová V., Adamec D., Baláš J., Kubelka V., Lučynskyj D., Kubelka M., Pantsulych A., Pešek R., Řehák J., Straka J., Šubrt A., Vician O.

Šesté jarní kolo krajského přeboru mladších žáků jsme odehráli na domácím hřišti proti týmu ze Žamberku. Jednalo se o tradiční derby a soupeři jsme měli co vracet, neb na podzim jsme u něj prohráli 4:2.
Do zápasu jsme vstoupili nabuzení a ihned od první minuty jsme měli územní převahu. Před branku jsme se dostávali po centrech ze strany, po průnicích středem i po střelách z dálky, ale chyběl nám konečný důraz a trocha štěstí. Jediný gól první půle byl ale výstavní, po krásném centru Jáchyma Baláše z levého křídla se prosadil tvrdou hlavičkou David Lučynskyj. Takové góly jsou v kategorii mladších žáků málokdy k vidění.
Do druhého poločasu jsme vstoupili opět ofenzivně naladění a během první minuty jsme měli tři gólovky. Naše chvilka přišla ve 46. a 47. minutě. Jára Řehák nejprve zužitkoval výstavní kolmý pas za obránce a po zemi podél brankáře vstřelil druhý gól. Třetí přidal Jáchym Baláš, po krásném průniku z levého křídla z úhlu prostřelil gólmana. V tuto chvilku jsme mírně ztratili koncentraci a soupeř z jasného zápasu udělal drama. Nejprve jsme dostali gól po rychlém brejku středem a po pár minutách i po střele z dálky, kterou náš brankář ztlumil, ale přesto se míč dokutálel do sítě.
V tuto chvíli to bylo pravé derby. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, na obou stranách několikrát výborně zasahovali brankáři. Nakonec se štěstěna přiklonila na naši stranu. Jára Řehák potvrdil střeleckou formu posledních týdnů a využil další kolmou přihrávku za obranu.
Holky a kluky můžeme pochválit za bojovnost. V teplém počasí dokázali udržet vysoké tempo až do konce zápasu. Zároveň jsme měli mnoho krásných přechodů po zemi a na pár doteků z vlastního vápna přes půlku až před branku soupeře. Až na efektivitu v koncovce dnes můžeme být spokojeni.