Jiskra 2008 – FK Letohrad 3:7 (2:1)

Góly: Kubelka V. 4, Řehák J. 2, Pantsulych

Sestava: Dušek M. – Adamcová V., Adamec D., Kubelka V., Kubelka M., Lučynskyj D., Marek M., Motl T., Pantsulych A., Řehák J., Straka J., Vician O.

Sedmé jarní kolo krajského přeboru mladších žáků jsme odehráli na krásném hřišti v Červené Vodě proti kombinovanému mužstvu z Králík a Červené Vody. Jednalo se o tradiční derby a soupeři jsme měli co vracet, neb na podzim jsme doma smolně prohráli 2:3.

Pokud čtete reporty ze zápasů U13 pravidelně, víte, že se nám v poslední době nedaří první poločasy a zápasy otáčíme až ve druhé půli. A ač jsme se na to zaměřili i tentokrát, i tentokrát jsme museli dotahovat náskok soupeře. Vstup do zápasu nemohl být horší, ve druhé minutě jsme soupeři připravili volný průjezd po dálnici od půlky až do našeho vápna, pak už nebyl problém zavěsit. A podobně jsme zanedlouho obdrželi i druhý gól. Takže jsme zase museli hledat morální síly, abychom dokázali zvednout hlavy a zlepšit náš výkon.

A (naštěstí) znovu se nám to povedlo. Před koncem první půle jsme vstřelili kontaktní gól po individuální akci kapitána Váši Kubelky. Do druhé půle jsme vstoupili výrazně lépe, než soupeř. Vstřelili jsme druhý gól, uklidnili se a začali předvádět pěkný fotbal. Nebyl to sice takový uvolněný kombinační fotbal, jako před týdnem proti Žamberku, ale přesto jsme soupeře převálcovali. Opět stejné nástroje – zvýšený důraz, bojovnost, využití šířky hřiště, častá střelba. A začalo nám to tam padat. Během 20 minut jsme vstřelili 5 gólů a o vítězi nebylo pochyb. Střelecký den měli dva zkušení tahouni – Váša Kubelka a Jára Řehák. Závěr jsme si už užili v euforii.

Hráče můžeme pochválit za druhý poločas. Předčili jsme soupeře herním výkonem i bojovností. A pevně věříme, že jednou se nám povede takto hrát už od první minuty :-).