24.8.2024

Výsledek (poločas utkání)

0:4 (0:2)

Sestavy FK LETOHRAD

Hejl – Bílý, Buřval, Kučírek, Šubrt, Marek, Baláš, Kaška, M. Kubelka(C), Zverec, Motl T., Šilar, Straka, Lucynskyj D

Sestavy SK POLIČKA

Pavelka – Báča, Doležal, Klimeš, Kvapil(C), Vraspír, Opina, Kutskir, Koráb, Jiruše, Sumová

Branky (včetně času)

7. a 39. Baláš, 14. Buřval, 54. Šilar

Průběh utkání

(text)

Tým mladších žáků jako již každý rok prošel obměnou kádru, když ročník 2011 byl nahrazen hráči ročníku 2013 a také došlo k posílení kádru novými tvářemi ročníku 2012 z okolních klubů. Díky tomu jsme měli na soupisce 25 hráčů a díky tomu jsme mohli 3 hráče posunout jako výpomoc do starších žáků.

Po ukončení trenérské kariéry R. Adamce byl také doplněn realizační tým, který má stejně jako vloni 3 trenéry.

Po letní přípravě, ve které jsme porazili mužstva Rudoltic a Žamberku, a ještě remizovali v České Třebové, jsme vyrazili k prvnímu ostrému testu k velice nepříjemnému a houževnatému soupeři z Poličky.

Prázdniny, různé nemoci a čekání na dokončení převodu hráčů, měli za následek, látání sestavy ještě večer před zápasem. Podařilo se nám nakonec poskládat 12 hráčů + 2 hráči co pomáhají starším žákům.

Předpověď počasí hlásila 31 °C, a tak dostatečný počet hráčů byl určitě potřeba.

Polička na nás v zápase vyrukovala se zajímavou taktikou hry a to stahování hry(všech hráčů) vždy na jednu stranu hřiště, tedy buď k levé nebo pravé lajně. Chvíli nám trvalo, než jsme jejich systém pochopili, a dokázali se v tom zorientovat. Pro krajní hráče to znamenalo, že se často ocitali zcela mimo hru a zbytek týmu zase soupeř přečísloval.

Na naší hře bylo stále vidět mnoho nepřesných přihrávek, špatných výběrů pozic při nabíhání a chybějící klid v zakončení. Hráčům se ale dobře dařilo soupeře obsazovat a nepouštět do nebezpečných akcí. Na stoperu střídající se duo Kučírek, Baláš uplatňovalo své zkušenosti.

První branku se podařilo vstřelit v 7. minutě J. Balášovi. Od té doby jsme byli týmem co častěji držel míč, ale stále nás brzdila spousta nepřesností. Díky větší bojovnosti a chuti zápas vyhrát jsme pomalu navyšovali skóre, když ve 14. minutě se trefil S. Buřval, 39. opět J. Baláš a nakonec v 54. nováček M. Šilar.

Brankář M. Hejl si ke konci několika důležitými zákroky došel pro své první čisté konto.